fbpx

Windows 10 Ukryte funkcje , Porady i triki

hero_carousel_2in1_mini_start_Non-Cortana_1x_pl_PL
Ustawienie GodMode

Pod ustawieniami GodMode kryje się specjalne menu, które zawiera wiele ustawień w jednym miejscu. Aby go włączyć, należy utworzyć nowy folder w dowolnym miejscu na dysku głównym i zmienić jego nazwę na  GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}. Spowoduje to powstanie specjalnej ikony, że po kliknięciu na nią otworzy się zaawansowany panel sterowania zawierający dodatkowe ukryte dotąd opcje.

Widok zadań  i wirtualne pulpity

Jedną z najlepszych rzeczy w systemie Windows 10 jest jak obsługa wirtualnych pulpitów . Fakt, że Windows 10 je w końcu posiada i w ogóle, jest wielkim krokiem w tym systemie 🙂 , ponieważ użytkownicy Mac OS X i Linux mieli to już bardzo dawno temu. Pozwala ta opcja ustawić szereg zadań i okien na pulpicie, wiadomości e-mail i okna na drugim, a na trzecim do ogólnego przeglądania stron internetowych i badań np.. Aby rozpocząć, kliknij ikonę Zadanie Zobacz na pasku zadań (bezpośrednio po prawej stronie pola wyszukiwania), lub przytrzymaj klawisz Windows i Tab. Można także przeciągnąć aplikację do nowego wirtualnego pulpitu przez doprowadzenie go do opcji + nowy pulpit w prawym dolnym rogu.

Harmonogram aktualizacji Windows

Zamiast czekać na zasadzkę, kiedy Microsoft sam zdecyduje się wcisnąć nam poprawkę, można zaplanować restarty i kiedy ma być zainstalowana aktualizacja, klikając menu Start > Ustawienia > Aktualizacje i odzyskiwanie > Windows Update. Możesz to zrobić dla przyszłych aktualizacji, a także wybierając Powiadom w Harmonogramie Uruchom ponownie.

Linia poleceń ulepszenia

Wiele narzędzi w Windows 10 wciąż wygląda tak samo, jak to miało miejsce w systemie Windows 7 i Windows 8. Ale jeden z ukrytych ulepszeń dla wiersza poleceń – znajduje się we właściwościach gdzie można znaleźć i włączyć wiele z dodatkowy opcji ,takich jak  przezroczyste tlo, ustawienia rozmiaru okna, sposób zawijania itp.

Background scrolling

Gdy najedziesz kursorem myszy na okno i spróbujesz przewijania nie jest to możliwe, ponieważ okno nie jest aktywne. Żeby włączyć tę funkcję wejdź w menu Ustawienia | urządzenia | Mysz i touchpad, i tam możesz aktywować tą opcję.

Skróty klawiaturowe

Windows Key-Tab (Task View)

Windows Key-Right-Up (Moves app to top right quadrant)

Windows Key-Ctrl-Left or Right (virtual desktop)

Windows Key-Ctrl-D (nowy virtual desktop)

Windows Key-Ctrl-C (Cortana listening)

Windows Key-S (Daily Glance for weather, news, sports)

Windows Key-Ctrl-F4 (zamknij virtual desktop)

Windows Key-Up and Down (snap apps to top or bottom of screen or maximizes) .

Share ButtonSecured By miniOrange