fbpx

Ventuz Designer unikatowy system grafiki

Ventuz Designer

Ventuz Designer to unikatowy system grafiki w czasie rzeczywistym służący do tworzenia prezentacji, interaktywnych pokazów i instalacji klasy Hi-End. Instalacje i prezentacje opracowane przy użyciu pakietu oprogramowania Ventuz są wykorzystywane przez absolutnie największe firmy na świecie podczas wystaw i prezentacji przy przeprowadzaniu promocji i wydarzeń.

Innowacyjne technologie Ventuz stały się obecnie de facto standardem do tworzenia prezentacji o dowolnej złożoności. Ventuz jest otwartą platformą, której podstawą jest wieloletnie doświadczenie w produkcji grafiki i animacji, nie tylko dla prezentacji, ale również dla rozwoju interaktywnych ekspozycji największych miejsc wystawienniczych, pokazów, transmisji telewizyjnych. Logicznie zbudowany rdzeń umożliwia tworzenie elastycznych, dynamicznych interaktywnych projektów o złożonej grafice 3D i rozgałęzionej strukturze, z możliwością wizualizacji 3D, animacji, strumieniowego przesyłania wideo.

Ventuz pozwala tworzyć absolutnie wspaniałe interfejsy 3D, które w pełni ujawniają możliwości urządzeń multitouch. Jednocześnie, dzięki wsparciu otwartych protokołów, Ventuz obsługuje absolutnie wszelkie urządzenia wejściowe – od joysticka po gestykulację. Jedna z najpotężniejszych funkcji Ventuz – możliwość wyświetlania obrazów na wielu ekranach, a to zarówno LCD, jak i projektory oraz ściany wideo. Firma Ventuz Professional obsługuje również produkcję na ekrany o dowolnym kształcie – na przykład można wyświetlać obraz globu na sferze, a ponadto zarządzać tym obrazem w czasie rzeczywistym.

Unikalny rdzeń oprogramowania Ventuz Professional umożliwia wyświetlanie jednocześnie plików animacyjnych i wideo oraz strumieniowego przesyłania strumieniowego, a na jednym ekranie można wyświetlać 20 (a jeszcze więcej) okna wideo Full HD! Ventuz to aplikacja, która została opracowana w celu stworzenia najwyższej jakości w czasie rzeczywistym, grafikę dowolnego rodzaju. Być otwartą platformą dla projektantów i programistów, tak aby projektowanie, animacja i aplikacja czasu rzeczywistego autora.

Oprogramowanie skupia się na wieloletnim doświadczeniu w produkcji grafiki ruchowej w czasie rzeczywistym dla nadawania programów telewizyjnych i głównych targów i wystaw. Interfejs opiera się na już ustalonych standardowych elementach i warunkach pracy. Struktury zorientowane na szablony Ventuz gwarantują wysokowydajne wykorzystanie. Funkcje zarządzania projektami i funkcje sieciowe umożliwiają pracę w dużych grupach użytkowników.

Najważniejsze cechy:
– Grafika 3D w czasie rzeczywistym w rozdzielczości do 60K
– Animacja nieliniowa
– renderer HDRI
– Komponowanie w czasie rzeczywistym i efekty IPP
– Wsparcie dla popularnych formatów graficznych
– Wsparcie dla popularnych formatów AV i kodeków
– Importowanie warstw PSD i trybów nakładania
– Integracja z Maxon Cinema4D
– Wsparcie dla popularnych formatów 3D
– Protokół MOS i wtyczki ActiveX
– Dynamiczna integracja danych zewnętrznych
– wizualizacja logiki i interaktywności
– TUIO, OSC i standardowe protokoły
– Wsparcie dla C # i VB.NET

Aby utworzyć aplikacje na zamówienie i wysokiej klasy w programie Ventuz Designer, nie wymaga się umiejętności kodowania. Jeśli jednak potrzebne są specjalne skrypty dla pewnych funkcji, łatwe jest ich wdrożenie w projekcie Ventuz przy użyciu języka .NET. Podobnie, Ventuz obsługuje cieniutki HLSL 3D dla efektów, takich jak realistyczne szkło 3D, cienie i wiele innych. Oprócz szerokiej gamy presetów, można również napisać własne shadery.

Dzięki Ventuz 5 nie tylko zwiększyliśmy wydajność i wydajność. Oferujemy również nowy sposób na skupienie się artystów na ich kreatywności.
Chodzi o użytkownika

Od samego początku istniał punkt odniesienia dla wersji 5. Ventuz 5 zawiera nowy i ulepszony interfejs użytkownika, zawierający niestandardowe układy i standardowe narzędzia branżowe, takie jak aparat do lotów bezpłatnych, zintegrowany edytor gradientów itd.

Animacja została znacznie ulepszona dzięki nowej osi czasu animacji globalnej, która ułatwi użytkownikom przejście z innych aplikacji, umożliwiając im tworzenie zaawansowanych animacji.

Ponadto użycie kompozycji składającej się na warstwach, w tym znanych paradygmatów, takich jak tryby mieszania, zaawansowane efekty IPP w czasie rzeczywistym, kontrolę krycia i maskowanie, sprawi, że od początku będą nowe i istniejące użytkownicy, co pozwala im na większą produktywność od pierwszego dnia.
Chodzi o szybkość

Dzięki nowemu, najnowocześniejszemu procesowi renderowania i naszej ekskluzywnej technologii permutation firmy Shader, firma Ventuz 5 może tworzyć zaawansowane materiały i efekty fotorealistyczne w czasie rzeczywistym. Techniki, które były możliwe tylko w świecie VFX, takie jak Image Based Lighting (IBL) oraz przetwarzanie HDRI i oświetlenie incydentowe, są obecnie do Państwa dyspozycji w środowisku w czasie rzeczywistym.
Chodzi o współpracę

Innym z wytycznych w rozwoju Ventuz 5 jest współpraca i integracja z narzędziami i formatami plików innych firm.

W przypadku obiegów 2D nowy produkt Photoshop PSD Import oferuje szybki i prosty proces tworzenia prototypów i generowania zawartości 2D w programie Adobe Photoshop oraz przenoszenia warstw, odmładzania i mieszania w celu tworzenia interaktywności i połączeń danych.

Ale Ventuz zawsze zajmował się treścią 3D, a udoskonalenia w tej dziedzinie są ogromne. Podobnie jak przełomowe połączenie Live Link z filmem Maxon Cinema 4D, które pozwala

Ponadto nowy i wysoce udoskonalony Importer geometrii obsługuje wiele formatów plików, takich jak Collada, FBX, OBJ, 3DS, itd. Ponadto nowy i usprawniony obieg dokumentów z produktami Allegorithmic Substance umożliwia łatwe importowanie zestawów tekstur utworzonych z niezliczonej ilości dostępnych substancji za pomocą jednego kliknięcia.
To wszystko … wszystko, co sprawiło, że Ventuz tak świetnie

Ventuz ma wiele wysiłku w usprawnianiu przepływu pracy i złagodzeniu krzywej uczenia się w programie Ventus 5, zarówno dla początkujących jak i istniejących użytkowników. Ale to, co sprawiło, że Ventuz tak wielki nie został zapomniany, więc wszystkie wizualne, oparte na węzłach programowanie i interaktywność, wszystkie łatwe i szerokie zewnętrzne połączenia danych, wszystkie nielinearne narzędzia i szablony animacji odkryć i zadziwić nas swoimi projektami.

system operacyjny: Windows 7/ 8/ 8.1/ 10 (64bit)
http://www.ventuz.com/

Share ButtonSecured By miniOrange