fbpx

Corel Painter 2018 jeden z najlepszych programów malarskich

Corel Painter  2018 jest jednym z najlepszych programów na świecie do malowania, rysowania, i tworzenia grafiki na podstawie zdjęć. Powstał z myślą o artystach, ale dzięki intuicyjnemu interfejsowi pozwali wygodnie korzystać również mniej wprawionym malarzom.
Posiada innowacyjny narzędzia Natural-Media i doskonałe pędzle RealBristle, zapewniające ruch wirtualnego pędzla imitujące ruchy na prawdziwym płótnie. Jest stworzony do pracy z tabletami firmy Wacom, wtedy malarz ma pełną kontrolę nad kreską, kryciem, intensywnością koloru, cieniowaniem, a nawet kątem nachylenia narzędzia, jeśli tablet na to pozwala. Dostępne są również narzędzia RealBristle Dry Media – narzędzia suche – jak kredki, ołówki i węgle.

Na szczególną uwagę zasługują tutaj akwarele i farby olejne. Malarz ma ogromne możliwości kontroli farb poprzez nakładanie rozpuszczalnika na podłoże lub miejscowe wysuszanie farb. Warte uwagi są również cyfrowe aerografy, które przypominają tryby mieszania programu Photoshop, oraz warstwa żelowa, która pozwala niedestruktywnie zabarwić znajdujący się pod nią obraz. Bogatą kolekcję narzędzi malarskich uzupełnia szeroka paleta faktur płótna i papieru, które uwydatniają się podczas rysowania w sposób łudząco przypominający prawdziwe podobrazia. Parametry tekstur również można zmieniać, aby uzyskać podłoża gładsze lub z wyraźnymi włóknami. Ogromną zaletą Paintera jest możliwość pracy na niedestruktywnych warstwach i niedestruktywna możliwość klonowania obrazu (malowanie na podstawie innego obrazu). Przy pracy ze zdjęciami warto zwrócić uwagę również na technologię SmartStroke, która pozwala uzyskać linie i kontury bardzo dobrze imitujące prawdziwy obraz podczas automatycznego klonowania zdjęć. Wartą uwagi cechą programu, której nie spotkamy nigdzie indziej, jest możliwość zastosowania “luster” aby namalować widok z kalejdoskopu. Do dyspozycji mamy od 3 do 12 lustrzanych płaszczyzn. A skoro już o lustrach mowa, Corel Painter ma również możliwość malowania symetrycznego – obraz malowany po jednej stronie płótna jest automatycznie kopiowany na drugą, aby zachować idealną symetrię obrazu.

Nowości w wersji Corela Painter 2018

– Nowe Pędzle Thick Paint.
– Nowe opcje klonowania
– Nowe Tekstury Syntetyczne
– Nowe Tekstury Brushów.
– Nowe Natural-Media brushes

Wymagania systemowe:
– Windows 10 (64-Bit), Windows 8.1 (64-Bit), lub Windows 7 (64-Bit), z najnowszymi aktualizacjami
– Intel Core 2 lub AMD Athlon 64 processor, 2 GHz lub szybszy
– 2 GB RAM (8 GB RAM zalecane lub więcej)
– 1 GB dysk HDD na pliki
– 1280 x 800 rozdzielczość ekranu (1920 x 1080 zalecana)
– Mysz lub tablet
– Microsoft Internet Explorer 11 lub nowszy

strona producenta: http://www.corel.com/

Share ButtonSecured By miniOrange