fbpx

Ableton Live Suite 9 7 4

Abelton Suite 9

Twórz, Produkuj, Występuj

– Notuj muzyczne pomysły, dokonuj zmian na bieżąco i uchwyć wszystko w trakcie pracy.
– Jeśli miałeś już wcześniej do czynienia z oprogramowaniem muzycznym, to w zasadzie znasz już połowę Ableton Live. Widok Aranżu w Ableton Live to znana przestrzeń robocza: linia czasu przebiega od lewej do prawej strony, a ścieżki ułożone są jedna nad drugą.
– Jednak Live posiada także rewolucyjny Widok Sesji: unikalny szkicownik do improwizacji, gry i występów na żywo bez ograniczeń, jakie niesie oś czasu. . Dowolnie i niezależnie wyzwalaj bądź zatrzymuj jakąkolwiek liczbę pętli audio lub MIDI, które pozostaną w synchronizacji. Prawie wszystko w Live działa w czasie rzeczywistym – dodawaj, zamieniaj kolejność lub usuwaj moduły, graj z wykorzystaniem elastycznego krosowania ścieżek i wiele więcej, a wszystko to bez zakłócania Twojego przypływu weny.

Instrumenty i dźwięki potrzebne do tworzenia muzyki

– Live Suite przychodzi z kolekcją instrumentów, sampli, zestawów perkusyjnych i pętli pozwalających tworzyć muzykę w dowolnym stylu.
– 5 syntezatorów i 3 samplery: surowe moduły, stanowiące fundament dla projektowania brzmień, włączając w to syntezę FM i modelowania fizycznego, jak również sampling.
25 Pack’ów: ponad 3000 brzmień, w tym vintage’owe syntezatory, instrumenty akustyczne
i najnowsze technicznie kombinacje sampli, efektów i syntezy dźwięku.
– 390 zestawów perkusyjnych: klasyczne analogowe automaty perkusyjne, pojedyncze shoty i wielowarstwowe sample akustycznych bębnów.
– 4000 pętli: patterny audio i MIDI gotowe do użycia w Twych własnych produkcjach, pokrywające wszystko od Soulu z lat 60 przez hip-hop po elektronikę.

Efekty, przetwarzanie i dostrajanie

– By uzyskać to prawidłowe (lub “zepsute”, jeśli tego zapragniesz) brzmienie, Live oferuje pełny zakres efektów: od korekcyjnych po kreatywne.
– 33 zawarte efekty audio: Live 9 Suite posiada szeroki zakres procesorów efektowych audio obejmujący klasyczne, jak i unikatowe narzędzia.
– 7 zawartych efektów MIDI: moduły do zmian czy ograniczeń, jak i algorytmy losowe nut MIDI dla tworzenia nieskończonych wariacji.

Pracuj z efektami i instrumentami w sposób taki, jaki Chcesz

– Live dostarcza łatwe i elastyczne metody na kombinację i integrację wszelkich modułów.
– Zewnętrzny hardware: użyj swych sprzętowych syntezatorów lub efektów tak, jakby były pluginami dzięki modułom External Instrument i External Audio Effect.
– VST i Audio Unit: użycie wtyczek VST bądź Audio Unit może odbywać się w bezpośrednim sąsiedztwie natywnych modułów Live.
– Twórz własne rack’i: rack’i pozwalają na łączenie różnych instrumentów i efektów w jeden moduł. Każdy z ośmiu kontrolerów Macro może być przypisany do dowolnej liczby parametrów wewnątrz rack’a, pozwalając na dopasowaną kontrolę.
– Jeszcze więcej w sieci: Sklep Ableton z Pack’ami pozwala na przeglądanie i pobieranie instrumentów oraz presetów.

Narzędzia, które rozumieją dźwięk zamiast tylko go odtwarzać

– Live jest w stanie przekonwertować dźwięk z pliku audio do postaci nut na ścieżce MIDI.
– Pozwala to na ekstrakcję harmonii, melodii czy rytmów z istniejących utworów lub Twoich własnych nagrań. Dzięki temu możesz tworzyć melodie lub rytmy przy użyciu dowolnego instrumentu lub własnego głosu. Sampling właśnie stał się o wiele potężniejszy.

Program, z którego Możesz grać

– Live jest jeszcze potężniejszy, gdy namacalnie go kontrolujesz, a umożliwiają to różnorakie narzędzia i sterowniki.
– Kontrolery MIDI: Live działa z każdym kontrolerem MIDI i zawiera gotowe ustawienia dla większości najpopularniejszych na rynku urządzeń.
– Multi-touch: kontrola możliwa jest przy użyciu urządzeń iOS lub Android i zewnętrznych aplikacji.
– Elastyczne sterowanie MIDI i mapping klawiszy: przypisuj gałkom, suwakom i przyciskom kontrolera, a nawet klawiatury komputerowej, prawie każdą z funkcji wewnątrz Live.

Czymkolwiek Chcesz by był

. Sięgnij po bogactwo nowych modułów i możliwość tworzenia własnych z Max for Live – teraz zawartym w edycji Live Suite.
. Max for Live, bazujący na platformie Max 6 Cycling 74, zawarty w Ableton Suite to ciągle rosnąca kolekcja inspirujących syntezatorów, efektów i modyfikacji dla Live oraz narzędzie do tworzenia własnych rozwiązań. Live 9 Suite przychodzi z selekcją znakomitych modułów udostępnionych przez tętniącą życiem społeczność artystów i twórców Max.

Społeczność

– Live to więcej niż tylko oprogramowanie. To użytkownicy, którzy tworzą, uczą i dzielą się wspólną pasją na całym świecie.
– Ableton pomaga łączyć się pasjonatom, którzy uczynili z Live instrument muzyczny i dzielą się swą wiedzą, pomysłami i inspiracjami z innymi.
– W sieci znajdziesz pomocne porady i żywe dyskusje na forach ableton.com, jak i twitterze czy facebooku. W studiach, domowych pracowniach, klubach i na wielkich arenach spotkasz podobnie myślących, kreatywnych muzyków, tworzących w Ableton Live.

Funkcje dostępne w programie Abelton Live 9

– Zaawansowane wygięcie i rozciąganie w czasie rzeczywistym
– Zestaw pluginów dających funkcje automatycznej kompensacji i opóźnienia
– swoboda i niezależność pracy
– Ścieżki grupowe i zegar MIDI / pełna synchronizacja
– wyjście MIDI do syntezę sprzętu
– natychmiastowe odwzorowanie MIDI
– Obsługa wielu serwerów / wieloprocesorowych
– Wiele sposobów autmatyzacji pracy
– Edycja z nieograniczoną liczbą kroków undo (cofnięcie się do wcześniejszego stanu)
– Nagrywanie wielościeżkowe do 32-bitowego / 192 kHz
– Potężne sekwencjonowanie MIDI oprogramowania i sprzętu
– rewolucyjny widok sesji
– Unikatowy Widok Sesji dla szybkiego, intuicyjnego składu, elastycznego działania i improwizacji
– nieograniczone instrumenty, efekty dźwiękowe i efekty MIDI w projekcie
– wsparcie VST i urządzeń audio
– WAV, AIFF, MP3, Ogg Vorbis, obsługa plików FLAC i wiele innych.

Wymagania:

– Windows 7/8/8.1/10
– Proceosor 2-rdzeniowy lub większy
– 3 GB na dysku twardym do 55 GB
– 2 GB RAM
– 1024 x 768 rozdzielczość

——————————————

Program jest dostępny już od 79 Euro
strona producenta: https://www.ableton.com/

Wersja 30-dniowa dostępna jest pod tym linkiem
https://www.ableton.com/en/trial/
Secured By miniOrange